Активен Таг

Москва

АЛАРМ ВО МОСКВА – На улиците во руската престолнина се емитуваат инструкции во случај на…

Во Москва се емитува информативно видео со детални упатства како правилно да се спакува „итен куфер“ во случај на хемиски или нуклеарни напади. Видеото кое е прикажано на бројни билборди го подготви Министерството за вонредни ситуации

ВИСТИНСКИ ЛУКСУЗ – Путин му подготвува голема гозба на Си: На менито се наоѓаат риби од…

Претседателот на Кина, Си Џинпинг е во државна посета на Русија од 20. до 22. март на покана на рускиот претседател Владимир Путин, а фокусот ќе биде ставен на натамошниот развој на партнерските односи меѓу двете земји. Си Џинпинг слета

“На Србија денес отпаѓа повеќе од 50 отсто од економијата на Западен Балкан!“ – Вучиќ јасно…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека се уште не добиле нацрт за тоа што сака Европската унија во преговорите за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина. „Ние доставивме наш предлог, Албанците го доставија

РУСОФИЛСКО ДВИЖЕЊЕ – Ова се најголемите пријатели на Путин од Западот: Познат актер, принцеза…

Судејќи според толпата на луѓе која беше присутна на конгресот на Меѓународното русофилско движење, кој неодамна се одржа во Државниот музеј на уметноста - „Пушкин“, политичките осуденици и теоретичарите на заговор се најголемите странски

“СО БОЖЈА ПОМОШ ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ ЗАПАДОТ!“ – Шокантни изјави на пропагандистите на Путин: “Да се…

Маргарита Симонјан, главен и одговорен уредник на руската државна телевизија Russia Today и еден од најпознатите пропагандисти на претседателот Владимир Путин, неодамна во емисијата на друг пропагандист Владимир Соловјов изјави дека

МИСТЕРИОЗЕН ЛЕТ – Хаос и паника на социјалните мрежи: Што прави овој авион на пат од Русија…

Пред шест дена, на 4. март, германски авион полета од аеродромот во Франкфурт и слета на московскиот аеродром Внуково. Тој останал таму 2 часа и 21 минута, а потоа одлетал назад во Германија, но не во Франкфурт, туку во Нирнберг,