Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Олексеј Данилов

Тајните служби на Украина тврдат: “Путин го отпушти вицеадмиралот кој беше на чело на Црноморската…

Командантот на Црноморска флота на Русија, вицеадмиралот Игор Осипов и неговиот прв заменик, вицеадмиралот Сергеј Пинчук, беа отстранети од функцијата но и приведени и ставени под истрага за потонувањето на рускиот воен брод „Москва“,

ШОКАНТНИ ТВРДЕЊА НА ПРВИОТ ЧОВЕК НА УКРАИНСКИОТ СОВЕТ: “Унгарија знаеше дека Русија ќе не нападне,…

Секретарот на украинскиот Совет за национална безбедност, Олексеј Данилов за време на гостувањето на телевизија кажа дека Унгарија знаела за планот за руската инвазија на Украина. „Унгарија отворено ја покажува својата соработка со