Активен Таг

Оливер Вархеји

Борел: “Со одржување на состанокот на ССА во Скопје сакаме да покажеме колку го цениме прогресот на…

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел, денеска од Скопје порача дека иднината на Северна Македонија и нејзините граѓани е во рамките на Европската Унија

Ковачевски ги пречека Борел и Вархеји: “Европска поддршка за следниот исчекор во европските…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Скопје ги пречека и имаше средба со високиот претставик на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел и комесарот за соседска политика и