Активен Таг

Пацифик

Сестрата на Ким Џонг-ун се закани на Вашингтон и Сеул: “Секој обид за соборување севернокорејски…

Пјонгјанг денес соопшти дека секој обид за соборување на севернокорејски ракетен тест ќе значи објавување војна, со обвинување дека заедничките маневри на армиите на Ссоединетите Американски Држави (САД) и Јужна Кореја придонесуваат за