Активен Таг

Перуџа

ЗЕМЈОТРЕС СО ЈАЧИНА ОД 4,4 СТЕПЕНИ ПО РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ИТАЛИЈА – Се тресе централниот дел на…

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала денес ја погоди Италија. Според EMSC, земјотресот, кој првично беше објавен на веб-страницата на EMSC како со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала, погоди делови