Активен Таг

полициска акција

КОДНО ИМЕ “АТМ“ – Голема заедничка полициска акција во Босна и Херцековина и Словенија, повеќе…

Во вторникот, полициските службеници во Босна и Херцеговина (БиХ) и Словенија започнаа заедничка акција против членовите на мрежата за организиран криминал што дејствувала во двете земји, потврдија за тамошните медиуми во текот на денот

ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА ПОЛА МИЛИОН ЕВРА! Откриена лабораторија за амфетамин во Скопје: Приведени пет…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје извршија претреси на седум локации, при што приведени се пет лица, а пронајдена е лабораторија за производство на амфетамин, како и дрога вредна речиси половина