Активен Таг

Придњестровје

НА РАБОТ ПРЕД ТОТАЛЕН ХАОС – Крајно нестабилна состојба во најсиромашната земја во Европа:…

„Ситуацијата во Молдавија е крајно нестабилна“, изјави Ана Ревенко, министерката за внатрешни работи на Молдавија, на прес-конференцијата во Брисел, што ја одржа со европскиот комесар Илва Јохансон.  „Москва, одредени групи и бегалците

Русите тврдат дека спречиле атентат на лидерот на Придњестровје: “СБУ стои зад се, знаеме како сакаа…

Руската државна медиумска агенција ТАСС објави дека безбедносните служби во самопрогласениот молдавски регион Придњестровје тврдат дека спречиле обид за атентат врз меѓународно непризнатиот лидер Вадим Красноселски. Обиди за атентат на