Активен Таг

Прилеп

ПРОНАЈДЕНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА – Уапсени две млади лица од Прилеп

Полициски службеници од Прилеп вчера привеле две лица, кај кои било пронајдено оружје. МВР информира дека вчера во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при прилепското ОВР ги лишиле од слобода