Активен Таг

ракомет

“МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ИМА КВАЛИТЕТ!“ – Кирил Лазаров пред мечот со Португалија порача:…

Македонската ракометна репрезентација и гостува на Португалија во натпревар од 4. коло Група-1 во квалификациите за Европското првенство 2024. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров ќе се обидат да се реваншираат за поразот (23:29) во