Активен Таг

Реал Мадрид

Протече пеколниот план на ПСЖ: Подготвен е буџет од 200 милиони евра – еве како ќе го заменат…

Познато е дека Килијан Мбапе донел конечна одлука - Французинот на лето по истекот на договорот сигурно ќе го напушти ПСЖ како слободен играч. Шпанскиот весник AS објави информации кои даваат дополнителен контекст на неговата одлука, како

Карло Анчелоти откри кој за него е најдобар на светот: “Зборувам само за моите“

Фудбалерите на Реал Мадрид убедливо со 4:0 ја совладаа Жирона во дербито од 24. коло на шпанскиот шампионат, со што на каталонскиот тим му го нанесоа само вториот сезонски пораз и избегаа на пет бода предност. Брилијантен натпревар

БОРБА ЗА ВРВОТ ВО ЛА ЛИГА – Пред Реал Мадрид неочекувано дерби: “Ќе биде многу тешко, кој и да…

Кој би помислил пред оваа сезона во Ла Лига дека натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Жирона во 24. коло ќе биде дерби - пресметка на водечките две екипи во шпанскиот шампионат. Но, тоа е реалноста, денешната пресметка на стадионот „Сантијаго

Кристијано Роналдо се враќа на “Сантијаго Бернабеу“ !? Португалецот конечно ќе добие соодветно…

Кристијано Роналдо постигна бројни успеси во кариерата, но малку од нив може да се споредат со трофеите освоени во Реал Мадрид. Со „Кралскиот клуб“, Португалецот освои четири Лиги на шампиони, две Ла Лига, два Купа на кралот, два Суперкупа

Еден Азар си ја отвори душата во емотивно интервју за неговата кариера: “Да бев како Кристијано…

Еден Азар даде интервју за France Football каде откри многу работи за неговиот однос кон фудбалот и кариерата. Пред се, тој се задржа на времето поминато во Реал Мадрид. „Мислам дека одењето на тренинг беше дури и малку срање. Доаѓам,

ВИДЕО | СКАНДАЛ ВО ШПАНИЈА – На Џуд Белингам му се заканува суспензија: Можно ли е ова тој да…

За време на победата на Реал Мадрид од 2:0 на гости кај Гетафе, Џуд Белингам имаше интеракција што може да му донесе суспензија. Имено, по дуелот со Мејсон Гринвуд, Џуд Белингам наводно својот сонародник го нарекол силувач. На видеото

ЗЕМЈОТРЕС ВО СВЕТОТ НА ФУДБАЛОТ – Се знае кога започнува Супер Лигата на богатите, а откриени…

Европскиот суд во Луксембург на крајот на декември донесе пресуда според која ФИФА и УЕФА незаконски ги спречиле клубовите да ја основаат таканаречената „Супер Лига на богатите“. Тој проект беше актуелен во април 2022 година и многу

ВИДЕО | Реал Мадрид ги запали навивачите со мистериозна објава: Ќе пристигне ли Килијан Мбапе на…

Договорот на Килијан Мбапе (25 г.) со ПСЖ истекува ова лето и нема да биде продолжен. Таа приказна звучи некако познато, веќе ја слушнавме минатата година, кога Килијан Мбапе сè уште беше на „Паркот на Принцовите“... Но, до кога ? Тоа е

Жесток одговор на Карло Анчелоти на прозивката од Барселона: “Сите многу добро знаат што се случи во…

Реал Мадрид минатата недела поништи негатива од два гола против Алмерија и на крајот победи со 3:2 на „Сантијаго Бернабеу“. Тоа беше натпреварот по кој најмногу се зборуваше за судиските и ВАР одлуките, а особено интересна беше изјавата на

Конечната одлука е донесена, Килијан Мбапе веќе ја одбра својата следна дестинација каде ќе заработи…

Килијан Мбапе сепак би можел да го напушти ПСЖ ова лето. Крајот на долгогодишното убедување на Реал Мадрид се чини вроди со плод и според тврдењата на германскиот весник Bild, останува само да се почека потписот на играчот. Килијан