Активен Таг

Ростов на Дон

ПОЖАР И ЕКСПЛОЗИИ ВО ЗГРАДАТА НА РУСКАТА ФСБ! Медиумите јавуваат дека има и жртви а пожарот се…

Пожар избувна и ја зафати зградата на одделот за гранична патрола на руската Федерална служба за безбедност ФСБ во јужниот град Ростов на Дон, објави медиумската агенција ТАСС, повикувајќи се на информации од локалните служби за итни