Активен Таг

СДСМ

Шкријељ: “Нема да дозволиме некој да печали на грбот на граѓаните во оваа тешка криза!“

Пратеничката на СДСМ Санела Шкријељ во емисијата „10 минути“ на ТВ21 истакна дека мерката за замрзнување на цените на основните прехранбени производи се случува токму сега бидејќи владата се држеше до договорот за вклучување на компаниите

Николовски: “Во февруари производството за електрична енергија зголемно за 80 отсто“

На еден месец до крајот на грејната сезона дозволете да направам еден пресек на состојбата во енергетиката: рестрикции нема, струја и парно има, а сметките не се зголемени. Сеењето страв и ширењето на паника за црни сценарија

Шкријељ: “Цените на производите се намалуваат, растат платите и пензиите, грижата на СДСМ на дело“

СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство што ги предводи, продолжува да се грижи за сите категории граѓани. По неодамнешната одлука за замрзнување на цената на белиот и полубел леб, во следните денови следува значително

Кузеска: “ВМРО-ДПМНЕ го копира концептот на СДСМ, се гледаме на терен“

Почитувани граѓани,Во отсуство на било каков став, идеја или некаква понуда за граѓаните ВМРО-ДПМНЕ реши да го копира концептот на СДСМ за теренски активности.Како секоја пиратерија на ВМРО-ДПМНЕ, тоа го најавија кукавички, со копиран

ВМРО-ДПМНЕ: “Ковачевски и Груби на Електра Солушн на скандалозен начин и обезбедиле тендер за надзор…

Ако е сомнителен бонитетот на компанијата ЕПТИСА за надзор на изградбата на коридорите, тогаш втората партнерска компанија од конзорциумот е уште повеќе сомнителна. Дел од скандалозниот тендер од 22 милиони евра за надзор на изградбата

Штипските советници од мнозинството гласаа за издавање општинска обврзница

По пропаѓање на првиот обид за издавање општинска обрзница од страна на Општина Штип, денеска на седница на Советот на Општината почна повторно постапка за издавање обврзница во износ од четири милиони евра, за реализација на неколку