Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Сергеј Рјабков

Москва ја коментираше најновата одлука на Вашингтон за испорака на моќното оружје во Украина: “ОВА…

Сите испораки на оружје за Украина, без разлика како тоа го толкува Вашингтон, го зголемуваат ризикот од директен конфликт меѓу Русија и Соединетите Американски Држави (САД), предупреди рускиот заменик министер за надворешни работи, Сергеј

Рускиот заменик министер за надворешни работи тврди: “МОСКВА НЕМА САМО ТАКА ДА СЕ ПОМИРИ СО…

Русија во понеделникот соопшти дека Западот не треба да има илузии дека Москва само ќе се помири со проширувањето на НАТО во Шведска и Финска, предупредувајќи дека воените тензии ќе се зголемат како резултат на пристапувањето на тие земји

Москва со категорична порака: Испораките на оружје на САД и НАТО ќе бидат легитимни цели на руската…

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков во средата изјави дека испораката на оружје на САД и НАТО за Украина ќе бидат легитимни цели за руската војска, јавува Anadolu Agency (AA) Отпорност на руската

Русија со сериозно предупредување до САД и Западните сојузници: „Колоните возила кој пристигнуваат…

Русија упати јасно предупредување до Соединетите Американски Држави (САД) и Западните сојузници за последиците од испраќањето оружје во Украина. „Овие конвои ќе станат легитимни цели за руските вооружени сили“, изјави заменик-министерот

Сергеј Рјабков: Предлог договорите на Русија можат да ја ублажат тензијата помеѓу САД и Русија!

Односите на Русија со Соединетите Американски Држави сè уште не се достигнале ниска точка, а безбедносните предлози дадени од Москва би можеле да помогнат во намалувањето на тензиите, го цитираа руските медиуми заменик министерот за

Остро предупредување од Русија до Западот: Ќе следува воен одговор доколку нема компромисно решение!

Русија соопшти дека можеби ќе биде принудена да распореди нуклеарни ракети со среден дострел во Европа, како одговор на наводните планови на НАТО. Заменик-министерот за надворешни работи, Сергеј Рјабков, изјави во интервју за руска