Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Сомбор

ЛУДА И НЕЗАБОРАВНА ЗАБАВА ВО СЕЛСКА КАФАНА – Вака Никола Јокиќ ја прослави својата втора МВП…

Српскиот кошаркар ја прослави новата титула МВП во родниот Сомбор. Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ втора година по ред е прогласен за најкорисен играч во НБА лигата. Челниците на кошаркарскиот клуб Денвер Нагетс и тренерот

Какво шоу на салашот во Сомбор: Јокиќ јава коњи, пола НБА дојде да му ја додели МВП наградата,…

Најдобриот кошаркар на Денвер Нагетс го погодија емоции по изненадувачкото врачување на наградата за најкорисен играч во НБА лигата Емотивно беше претходниот ден во градот Сомбор во соседна Србија, каде му беше направено големо