Активен Таг

Тбилиси

ХАОС ВО ГРУЗИЈА – Жестоки протести против новиот закон, полицијата со солзавец и водени топови…

Властите во Грузија употребија солзавец и водени топови за да ги растераат демонстрантите кои се собраа пред зградата на парламентот во главниот град Тбилиси, против предлог-законот што го сметаат за задушување на слободата на печатот.