Активен Таг

Тетово

ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ ВО ТЕТОВО – Се сомничи за приредување игри на среќа без лиценца

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 11.50 часот на улица „Видое Смилевски Бато“ во Тетово, го лишиле од слобода Л.Т. (23 г.) од Требош, Тетовско.  Како што соопшти МВР, приведениот се сомничи дека сторил кривично дело

ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА ВО ТЕТОВО – Одредена мерка притвор за двајца тетовци

Двајца жители на Тетово добија мерка притвор откако кај нив полицајците пронашле марихуана.  Според информациите добиени од СВР Тетово, судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово на Д.М. (27) и Л.М. (21), двајцата од Тетово, им