Активен Таг

Хана Малиар

НОВ ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО УКРАИНА – Разрешена заменик-министерката за одбрана заедно со уште…

Заменик-министерката за одбрана на Украина, Хана Малиар, е разрешена од функцијата, заедно со уште пет други функционери, соопшти денеска украинската Влада. Од почетокот на руската агерсија врз Украина во февруари 2022 година, Хана

ФОТО | Војниците го кренаа знамето на Украина во Бахмут – ситуацијата брзо се промени: “Многу…

„Ситуацијата на украинското бојно поле повторно ескалира во областа на градот Бахмут, а двете страни се обидуваат да преземат иницијатива“, изјави заменик-министерката за одбрана на Украина, Хана Малиар и додаде: „Украинските сили

Украински власти потврдија: “Жестоки борби се водат на линијата на фронтот“

„Руските сили напредуваат во четири области долж линијата на фронтот во источна Украина каде се водат жестоки борби“, изјави денес украинската заменик-министерката за одбрана, Хана Малиар. „Непријателот напредува во областите Авдивка,