Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ф-16

ПЕНТАГОН ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ ТУРЦИЈА: Анкара ги откри новите планови, Вашингтон веднаш реагира(ше) (ВИДЕО)

Дали затоплувањето на односите меѓу САД и Турција(Туркије) е неизбежно?Пентагон целосно ги поддржува плановите на Турција за обновување на флотата на ловци Ф-16, изјави помошник-шефот на Пентагон за меѓународна безбедност, Селест

Александар Велинов е првиот обучен бугарски пилот за американските авиони-ловци Ф-16

Бугарија го има првиот пилот за американските авиони-ловци Ф-16 што ќе бидат испратени во земјата. Како што јави дописникот на МИА од Софија, капетанот Александар Велинов успешно ја заврши обуката во Националната военовоздухопловна

По инцидентот со американските Ф-16, Јапонија бара приземјување на авионите

Вчерашниот инцидент со американскиот борбен авион Ф-16, кој исфрли два резервоари со гориво над ненаселени области во префектурата Аомори, резултираше со барање за нивно приземјување. Министерот за одбрана Нуо Киши побара привремено