Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

СДСМ

Случај „ТНТ“: Никола Груевски осуден на девет, а Миле Јанакиески на три години затвор!

Кривичниот суд Скопје, првообвинетиот во случајот „ТНТ“ Никола Груевски (во бегство), го прогласи за виновен и го осуди на девет години затвор, додека обвинетиот поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, е осуден на

ВМРО-ДПМНЕ: „НЕ ПОСТОИ ДРУГ ЧЕКОР ПО ПРИМИТИВИЗМОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ОСВЕН НЕГОВА ОСТАВКА!“

ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од претседателот на Собранието Талат Џафери откако вчера во јавноста беше лиферувана аудиснимка на која, како што потенцираат од опозициската партија, се слуша неговиот глас и како тој се обраќа кон собраниски

Мицкоски: „КОВАЧЕВСКИ НЕКА НЕ СЕ ЗАЛАЖУВА ДЕКА ДРУГ МУ ГО ЧУВА ГРБОТ, ТОЈ ГРБ ЌЕ МУ БИДЕ ПОЛН СО…

Очекувам Ковачевски да се вразуми и да разбере дека јас не сум му непријател. Јас сум му можеби политички конкурент и ВМРО-ДПМНЕ можеби е политички конкурент на СДСМ, но ние не сме непријатели на Македонија и на институциите, рече

Мицкоски: „АКО СЕГА ИМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА ЌЕ ОСВОЈАТ 61…

Ако сега има предвремени парламентарни избори, денеска да почне процедурата, држете ме за збор, ви гарантирам дека ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата ќе има точно 61 пратеник, истакна вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан

ВМРО-ДПМНЕ денес почна со АКТИВНАТА БЛОКАДА на Собранието: СДСМ образложуваа закони, а опозицијата…

Во Собранието денеска со доцнење од речиси два часа почна 71. пленарна седница, со пратениците од опозицијата иако најавија блокада на работата на законодавниот дом. Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

СДСМ: „Христијан Мицкоски денеска во Охрид промовираше проекти на СДСМ!”

„Христијан Мицкоски денеска во Охрид промовираше проекти на СДСМ. Овој проект што го промовираше Мицкоски за фекална канализација во Лескоец, како и проектот за реконструкција на улиците, односно сите проекти од Југозападниот

Мицкоски: „Предвремените парламентарни избори се неопходни час поскоро да се случат за да може…

Лидерска средба, но без уцени и со проширен дневен ред е прифатлива за премиерот Димитар Ковачевски, додека лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски останува на ставот дека единствено решение за сите проблеми се предвремени избори и

Мицкоски: „Блокадата нема да трае само неколку дена, туку со недели, а можеби и со месеци се додека…

Активната блокада на Собранието ќе се спроведува се додека актуелната власт не седне и не се постигне договор за одржување предвремени парламентарни избори, изјави денеска во Карбинци лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој на

Мицкоски се заканува: “ЌЕ ПРЕДЛОЖАМ АКТИВНА БЛОКАДА НА СОБРАНИЕТО!“

„Суштината е како да излеземе од сегашната состојба и да ни биде на сите подобро и ценам дека како политичари треба да се фокусираме на тоа“, порача претходниот ден претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Затоа, посочи, не

Мицкоски: „Ако веќе Ковачевски одлучил да ја одбие подадената рака од ВМРО-ДПМНЕ, нека го направи…

Очекував повеќе аналитичност и очекував премиерот Димитар Ковачевски да се охрабри и да излезе пред медиумите и ако веќе одлучил да ја одбие подадената рака од ВМРО-ДПМНЕ, тоа да го направи на отворена сцена, а не да се крие зад