Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

смрт

Мајката на Кристина Ѓукиќ верува дека ќерка и е убиена: Не и дадоа шанса да преживее (Видео)

Наташа Ѓукиќ, мајката на српската инфлуенсерка Кристина Кика Ѓукиќ, објави видео со наслов „Не и дадоа шанса да преживее“ во кое изјави дека не верува дека се самоубила. Таа смета дека има неколку сомнителни ситуации. Имено, таа тврди

Се огласи таткото на трагично починатата манекенка: Мојата ќерка ја нема, Бог ми ја зема

Како бомба одекна веста дека починала манекенката Бојана Шарац , а сега се огласи и нејзиниот татко. Имено, Младен на својот Фејсбук профил напиша: „Ќерка ми ја нема. Господ ми ја зеде на 28 години! Мојата Бојана ќе биде

Јужна Африка: Смртта на тинејџерите поврзана со нешто што јаделе, пиеле или пушеле

Јужноафриканските власти, кои ја истражуваа смртта на 21 тинејџер во ноќен клуб на источниот брег за време на викендот, денеска соопштија дека причината за смртта на младите најверојатно е нешто што јаделе, пиеле или пушеле, а можноста за

НОВИ БРОЈКИ – Во страшниот земјотрес што го погоди Авганистан животот го загубија најмалку 950…

Најмалку 950 луѓе го загубија животот во земјотресот што ја погоди авганистанската провинција Пактика во средата наутро, соопштија официјални лица, што речиси го зголеми бројот на загинати во споредба со претходните информации.

Протекоа првиот видеоснимки од ужасот во Авганистан: Погледнете што остана по земјотресор од 6,1…

Во силниот земјотрес што го погоди Авганистан загинаа најмалку 250 луѓе, а стотици се повредени. Официјален претставник на локалната влада изјави за BBC дека бројот на загинати најверојатно ќе продолжи да расте. Земјотрес со јачина од

“Среде бел ден…“ – Во руското гранатирање на Харков загинаа 15 луѓе, меѓу кои и…

15 лица, вклучително и осумгодишно дете, го загубија животот во напад од руската артилерија во областа Харков (североисточна Украина), објави во вторникот гувернерот на регионот. „15 луѓе загинаа, а 16 се повредени. Ова се ужасни

ХОРОР – Силен земјотрес го погоди Авганистан, животот го загубија најмалку 250 луѓе:…

Најмалку 250 луѓе го загубија животот во земјотресот со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала што го погоди источен Авганистан, соопштија во средата наутро тамошните власти.

Поранешен полициски инспектор од Белград го објаснува необичното однесување на Матеј Периш и…

Ламбе Ѓорелијевски, поранешен инспектор на Одделението за дрога на белградската полиција, објаснува дека дејството на амфетамините е причина за дезориентираното однесување на Матеј Периш од Сплит ноќта кога исчезнал, на 30. декември

Голема трагедија: 21-годишен фудбалер од Аргентина почина од срцев удар во сон

Фабрицио Наваро, 21 годишен фудбалер од аргентинскиот клуб Атлетико Тукумано бил пронајден мртов во својот стан откако починал од срцев удар во сон. Медиумите известуваат дека овој млад фудбалер после тренингот заминал дома потоа ручал и

Балканот во солзи: Почина легендата на југословенската кошарка

Денес низ регионот се прошири тажната вест дека на 78-годишна возраст почина легендарниот словенечки и југословенски кошаркар Борут Басин, објави кошаркаркиот клуб Цедевита Олимпија од Љубљана. Борут Басин беше еден од најголемите