Активен Таг

Русија

Ентони Блинкен ја откажа средбата со својот руски колега, Сергеј Лавров!

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен објави дека ја откажал средбата со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, закажана за в четврток. Блинкен на заедничката прес-конференција со украинскиот колега Дмитриј Кулеб