„Twitter Verified сега достапен низ целиот свет!“: Илон Маск

0

Системот за верификација на Твитер постоеше 13 години откако платформата беше лансирана во 2009 година.

Системот за верификација на сините значки на Твитер сега е достапен низ целиот свет, објави во четвртокот сопственикот на компанијата Илон Маск.

„Twitter Verified сега е достапен низ целиот свет!“ твитна тој.

Twitter Blue, платена месечна претплата услуга која додава сина ознака за проверка на сметката на корисникот, исто така нуди ран пристап до ексклузивни нови функции.

Тие вклучуваат подолги твитови, можност за уредување твитови, прикачувања на видео во 1080p и приспособена навигација.

Компанијата во четвртокот соопшти дека исто така прифаќа апликации за сиви ознаки за проверка за подобни владини и мултилатерални сметки.

Системот за верификација на Твитер постоеше 13 години откако платформата го лансираше во 2009 година за да спречи имитирање на профили од висок профил како што се познати личности и политичари.