Дуа Липа блесна во проѕирен бел фустан на венчавката на познат дизајнер

Покрај тоа што е една од најпопуларните млади ѕвезди на светската поп сцена, Дуа Липа често изненадува со својот моден избор. Сега со една таква повторно го украде центарот на вниманието. Липа викендов беше во Франција, каде присуствуваше на венчавката на модниот дизајнер Симон Порт Жакемус и неговиот партнер Марко Маестри, а за таа прилика избра интересен фустан. Станува збор за бела проѕирна креација со потписот на Жакемус, украсена со цветни детали и висок шлиц на страна.

На овој начин, Дуа ја покажа својата витка фигура и исончаниот тен, додека целата комбинација ја заокружи со пар обетки во форма на цвеќе и ги истакна цртите на лицето со суптилна шминка. Со фустанот искомбинирала беж сандали и црна чанта од истиот бренд. Иако едно од свадбените „правила“ е гостите да не носат бело, овојпат тоа не беше случај. Многумина се согласија дека Липа изгледа сензационално шетајќи по улиците на Шарлевал каде што се одржа церемонијата.

Инаку, Жакемус, чиј бренд е се попопуларен меѓу познатите ѕвезди, има бројни следбеници, а меѓу нивните модели се и моделите Бела Хадид и Кендал Џенер.

Симоне официјално се омажи за својот долгогодишен партнер Марк во јуни 2021 година. Меѓутоа, поради пандемските ограничувања, тие го прославија дури сега со голема прослава на која присуствуваа нивните многубројни пријатели и семејството.