ЦЕЦА БЕЗ СИЛИКОНИ И СО “МИНИВАЛ”: Фотографија од фолк дивата стара ТРИ ДЕЦЕНИИ на која не би ја препознале

0

На социјалните мрежи се појави фотографија на која Цеца Ражнатовиќ можеме да ја видиме без силикони.

Светлана Цеца Ражнатовиќ денес е една од најпопуларните пејачки на Балканот и пошироко. Цеца е позната како некој кој се грижи и за својот изглед, па внимава што јаде и редовно оди на третмани.

Цеца со години го одржува истиот изглед, со мали промени кога се во прашање фризурата, стилот и шминката, но порано беше склона кон експериментирање. Имаше кратка и долга коса, смени неколку бои, а неодамна на социјалните мрежи се појави фотографија од пејачката од почетокот на кариерата .

Сликата на која ја гледаме Цеца како позира без силиконски гради во фустан со шлицови, во деколтето и со минивал во друштво на Вера Матовиќ, во која и двете се расположени и насмеани, се појави на страната на Инстаграм „Естрадни музички времеплов“.

Ретко кој би ја препознал Цеца од почетокот на нејзината кариера.