Алиша Леман во центарот на вниманието: Швајцарската фудбалерка излезе од автобус и прегрна навивач (ВИДЕО)

Швајцарската репрезентативка Алиша Леман, која многумина ја сметаат за најубавата фудбалерка на светот, повторно се најде во центарот на вниманието на британската јавност.

24-годишната девојка патувала со Астон Вила на натпревар со нејзиниот поранешен клуб Вест Хем, а кога се симнала од автобусот видела еден од навивачите во инвалидска количка кој очајно сакал да ја пречека.

Леман го забележал и веднаш го прегрнала, по што си заминала со соиграчите.

Кога мојата омилена фудбалерка ќе излезе од автобус и ќе дојде директно кај мене“, напиша навивачот кој Алиша го прегрна.

Видео клипот брзо беше споделен на социјалните мрежи, а повеќето ја пофалија Алиша и истакнаа дека покажала дека е многу љубезна.

Да додадеме дека покрај за Вест Хем и Астон Вила настапуваше и за Евертон и за женската екипа Јанг Бојс, а за репрезентацијата на Швајцарија на 46 настапи постигна седум гола.