БИЗАРЕН РИТУАЛ НА ШАМПИОНКАТА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН! Сабаленка предизвика ‘БУРА’ во Мелбурн! Она што му го прави на својот тренер ги ИЗНЕНАДИ сите!

Арина Сабаленка го воодушеви тенискиот свет со одлично одиграниот турнир во Мелбурн и без загубен сет стигна до титулата на Австралија опен . Сепак, еден бизарен ритуал на белорусинката скокна во прв план, уште пред резултатите.

Имено, Сабаленка пред секој натпревар во Мелбурн направи необичен потег – му се потпишува на главата на својот тренер Џејсон Стејси .

На прашањето на новинарката зошто го прави тоа, таа истакна дека тоа е „нивна работа“. Не знаеме дали оваа бизарна навика и донесе среќа во потрагата по трофејот, но едно е сигурно – за овој потег на Сабаленка долго ќе се зборува.