Бред Пит пристигна на одмор во Италија

0

Ѕвездата на ХОЛИВУД Бред Пит моментално е на одмор во северната италијанска провинција Трентино-Јужен Тирол, објави интернет платформата stol.it, објавувајќи видео од американскиот актер како го напушта аеродромот во Болцано.

Двократниот оскаровец таму пристигна со својот приватен авион. Во понеделникот попладне тој слета на аеродромот во Болцано, а престојува во италијанскиот град Мерано, познат по бањите и луксузната велнес понуда. Пит (59) последен пат ја посети Европа на деловен план во текот на летото

Тој во Велика Британија снимаше филм за Формула 1, но поради штрајкот на сценаристите и актерите во Холивуд, снимањето засега беше прекинато. Пред неколку години се зборуваше дека Пит би можел да глуми во филмот Ötzi, но не е познато дали за тоа отпатувал во Тирол.

Познатиот актер на 18 декември ќе го прослави својот 60-ти роденден.