Британската фитнес бомба ја откри тајната на нејзината неверојатна фигура: „Секое утро тренирам викингшки вежби“ (ВИДЕО)

0

Аманда Холден не застана ниту во педесеттите години, заедно со јога, трчање и пливање, исландскиот тренер и ги покажа своите викиншки вежби

Судијката на шоуто за таленти „Britain’s Got Talent“ Аманда Холден ја откри тајната на нејзината неверојатна фигура во неодамнешното интервју за The Times . Таа призна дека „премногу ја сака храната“, но дека сепак е многу дисциплинирана и се држи до својата рутина.

Таа трча шест километри неделно, практикува јога и викиншки режим на вежбање. И покрај нејзиниот интензивен распоред за вежбање, таа вели дека не го прави тоа затоа што чувствува дека мора.

– Не сум роб на ниту еден режим на убавина или вежбање бидејќи премногу ја сакам храната. Јадам сирење и путер. Не го правам сето ова затоа што чувствувам дека морам. Работам за сопствената дисциплина и достоинство, објасни 52-годишната Британка.

Нејзиниот режим вклучува три џогинзи неделно, секој по точно 36 минути, земајќи витамини Б6, Б12, Ц и Д. Вежбите ги објавила и на You Tube

Таа е во популарното британско шоу веќе 17 години, а неодамна откри дека сака да работи уште една година како судија.

– Ако одработам 18 години, ќе се чувствувам привилегирана и среќна бидејќи никогаш не очекував да бидам толку долго во шоуто, изјави Аманда. Претходно беше кажано дека Аманда и ко-судијата Алеша Диксон наводно одбиле да потпишат договор за новата сезона на шоуто бидејќи им било кажано дека ќе имаат иста плата како новиот судија Тониоли – околу 850.000 фунти.

Зборувајќи за тоа што гледачите може да очекуваат од новата сезона, Аманда вели: „Многу смешно, имаше многу работи за кои вообичаено не би помислиле дека се доволно смешни и забавни, дури и Сајмон уживаше во нив  .