БРИТАНСКА ЅВЕЗДА – Водителот ослабел 82 килограми и бил опериран

0

Британскиот водител Џејмс Арџент, ѕвезда на реалити програмата „The Only Way Is Essex“ ослабе неверојатни 82 килограми.

Многумина веруваат дека по ослабувањето на килограмите изгледа навистина фантастично. Тој ослабе од 171 килограм на 89.

Во април минатата година тој бил опериран на желудникот, што придонесе за масовно слабеење. 35-годишникот од 171 до 89 килограми по операцијата, но остана со вишок кожа околу стомакот.

Сепак, Арџент рече дека сега со нетрпение го очекува летото по операцијата за отстранување на вишокот кожа. Џејмс неодамна откри дека оттогаш одлучил да престане да слабее бидејќи мисли дека изгубил премногу килограми

“Мислам дека изгубив премногу тежина. Порано сакав да бидам слаб, но сега се вратив, имам здрава избалансирана тежина”, рече тој.

Инаку, водителката е во врска со 18-годишната Стела Туријан. Двојката се заљуби минатата година, а моментално е во врска на далечина, бидејќи Стела живее во сопствената Италија.