ВАКА ЖИВЕЕ СЕКА АЛЕКСИЌ ВО СТАРА ПАЗОВА! Го покажа луксузниот двор и кокошарникот кој го добила на подарок од Вељко (ФОТО)

Во домот на пејачката Сека Алексиќ во Стара Пазова пред две години пристигна кокошарникот што таа ги посакала за роденден од сопругот Вељко Пиљикиќ и синовите Јован и Јаков .

А како ужива во друштво на живина, фолкерката покажа на Инстаграм.

Сека Алексиќ

Имено, пејачката објавила видео од своите кокошки откако ги пуштила во дворот и не го криела својот ентузијазам.

Сека Алексиќ

-Обичен кокошарник, само што немавме време да го составиме, па го нарачавме од некој што го прави тоа. Мислев дека имам 10 кокошки и 2 петли. Ама мислев дека пошто земам веќе 10 кокошки, можеби 2 петли се малку, па да земам уште едно. Иако сигурно едвај чекам – рекла пејачката и додала дека обожава животни.

– Патем, ги сакав сите животни во дворот. Иако Вељко ме замоли да не претерувам и да одам полека. Сакам се, буквално се. Сакам животни, особено домашни кои ги сакаат и децата. Сметам дека децата треба да се воспитуваат и да се учат на се, па кога ќе пораснат нека одлучат што сакаат да прават и каде сакаат да одат – изјавила пејачката.