ВЕЛАТ НЕМА ПОЗГОДНА И ПОУБАВА РОМАНКА ОД НЕА: На плажата е жив оган, а вишокот килограми го решава на наједноставен начин

0

Еве како најубавата Романка слабее и зошто нејзиното тело е толку совршено.

Италијанско-романката Мадалина Генеа е една од оние жени на кои можете само да воздивнете и да ги погледнете без да трепнете. Важи за најубава Романка, а нејзиниот изглед привлекува внимание каде и да се појави.

Кога се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, сите гледаа во нејзините затегнати нозе и бујната биста. Сепак, и покрај тоа што сите и се восхитуваат, Мадалина не е секогаш задоволна од својот изглед.

Мадалина Генеа

Имено, таа како и секоја жена имала проблем со вишокот килограми кој најмногу се „лепи“ за колковите, стомакот и бутовите. Штом накачи некој килограм плус, Џенеа почнува да ја практикува популарната диета – автофагија.

 Не сум доктор, па не можам да препорачам, но можам да кажам што ми помогна. Често практикувам интермитентен пост и ми делува како чистење. Го пробав, ми се допадна и сега често го правам кога треба – изјави Џенеа за CanCan.

Нејзиниот режим за слабеење е особено ефикасен пред летото, бидејќи тоа е еден од најбрзите начини да го доведете вашето тело до совршенство на плажа.

– Постојат неколку опции. Еден од нив: 6/18, т.е. јадам шест часа, постот 18 часа и не е тешко да се издржи. Потоа 5/2, односно имам пет дена во неделата кога јадам нормално и два дена кога не јадам речиси ништо и се наизменично – додаде таа.

Она што исто така ја прави Мадалена привлечна и жешка е нејзиниот став. Секогаш оди со исправен рбет и така седи. На овој начин телото изгледа позатегнато и визуелно послабо.

Мадалина е и горда мајка на девојче кое го добила од врската со романскиот бизнисмен Метев Стратан, а по породувањето успеала да ја доведе својата фигура до совршенство.

Многу е важно да не се грижите за изгледот, исто како Мадалина. Таа е жена која и кога ќе се здебели, ја прифаќа моменталната состојба и гордо ја носи својата тежина. Актерката гордо зачекорува во 4-та деценија и ужива во шармите на животот.