ВИДЕО | Конор Мек Грегор ја нокаутира маскотата на Мајами Хит и ја испрати во болница

Неодамнешниот натпревар од финалето на НБА помеѓу Мајами Хит и Денвер Нагетс го привлече вниманието на голем број познати личности. Меѓу нив беа познатите фудбалери Нејмар, Винисиус Јуниор и Пол Погба, а на настанот присуствуваше и поранешниот шампион на УФЦ Конор Мек Грегор (34).

Мек Грегор неколку минути беше во центарот на вниманието на НБА паркетот. Всушност, Хит и Мек Грегор станаа партнери, што резултираше со тоа што познатиот ММА борец беше ѕвезда со еден поен за време на тајм-аутот во третата четвртина. Но, она што се случи ги изненади сите присутни.

На почетокот изгледаше како да е само шега. Веројатно беше планирано Мек Грегор да победи во пресметката со маскотата на Мајами Хит, Барни. Сепак, никој не очекуваше Мек Грегор да ја сфати улогата толку буквално.

Мек Грегор со удар го собори противникот на подот, а потоа со уште еден удар ја потврди „победата“ додека Бурни лежеше на подот. Аниматорите брзо интервенираа и ја извлекоа маскотата надвор од теренот. По инцидентот, маскотата била пренесена на преглед во болница.