ВИДЕО | ЛУКА ДОНЧИЌ КАЖА НЕШТО ШТО НЕ ТРЕБА, А ПОТОА СТАНА ХИТ – Погледнете ја урнебесната снимка на Словенецот што го насмеа светот

0

Откако одигра фантастичен натпревар и го забележа првиот трипл-дабл сезонава, Лука Дончиќ, ги насмеа сите навивачи.

Словенецот веќе во првото полувреме стигна до трипл-дабл учинок против Јута Џез, а не играше во последниот дел од натпреварот.

Откако ги воодушеви САД, но и јавноста и кошаркарските фанови ширум светот, Лука Дончиќ успеа да ги насмее сите со пцовка и смешна реакција по неа.

Како што кажав пред натпреварот, не можеме да се заебаваме“, кажа Лука Дончиќ и застана веднаш штом сфати дека употреби пцовка, а овој момент можете да го погледнете ОВДЕ.

Неговата реакција стана хит на социјалните мрежи.