(ВИДЕО) НАЈЛЕСНИОТ РЕЦЕПТ ЗА ДОМАШЕН ЛЕБ

0

Ова е најлесниот рецепт за домашен леб кој не бара месење туку едноставно да ги измешате состојките и да му дадете облик.

Потребни состојки:
500 г брашно
150 мл топло млеко
150 мл топла вода
1 лажиче сол
2 лажици сув квасец
3 лажици маслиново масло
сечкан магдонос
путер или маргарин