ВИДЕО | Оваа Бразилска секс бомба убива со нејзиниот изглед – има 38 години, а тело како на божица: “Вежбам како спартански војник!“

0

Манекенката Изабел Гулар со право ја носи титулата бразилска бомба! Таа е позната по своите долги нозе, а многумина забораваат дека има 38 години и изгледа идеално.

Додека сите се прашуваат како е тоа можно, Изабел Гулар не крие дека тренира како спартански војник. Од тренерот бара најтешки тренинзи, со реченицата: „Подготви ме како да одам на Олимписки игри“. Ако го погледнете нејзиниот Инстаграм профил, ќе видите колку труд таа вложува за да има совршено обликувано тело.

Многу е забавно да се вежба со пријателите или семејството. Тоа е толку инспиративно и ве одржува, тоа е најважно, сакам да видам и да научам како другите го прават тоа. Чувствувам задоволство знаејќи дека можам да ги мотивирам и инспирирам другите и да го добијам истото за возврат“, изјавила еднаш манекенката.

Здравјето е едно од најголемите богатства што ги имаме во животот и отсекогаш ми било приоритет“, изјавила таа, а еве како изгледа нејзината рутина за вежбање:

Сите нејзини тренинзи и совети можете да ги погледнете ОВДЕ.