ВИДЕО | ПОТПАРОЛОТ НА ВЛАДИМИР ПУТИН СЕ “ПРЕТВОРИ“ ВО ИЛОН МАСК – Лицето целосно му се смени, а тој остана видно изненаден од технологијата

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, тестираше нов руски систем на технологија за создавање дип-фејк (лажна слика) на Интернет.

Дмитриј Песков за момент се „претвори“ во Илон Маск користејќи вештачка интелигенција.

Ова е Маск, Илон Маск“, кажа Димитриј Песков кој веднаш го препозна американскиот милијардер Илон Маск гледајќи во екранот, а овој момент можете да го погледнете ОВДЕ.