ВИДЕО | Реал Мадрид ги запали навивачите со мистериозна објава: Ќе пристигне ли Килијан Мбапе на “Сантијаго Бернабеу“ ?

Договорот на Килијан Мбапе (25 г.) со ПСЖ истекува ова лето и нема да биде продолжен. Таа приказна звучи некако познато, веќе ја слушнавме минатата година, кога Килијан Мбапе сè уште беше на „Паркот на Принцовите“…

Но, до кога ? Тоа е вистинско прашање. Многу навивачи на Реал Мадрид веруваат дека 2024 година е годината кога Килијан Мбапе ќе му се приклучи на „најголемиот клуб во светот“.

Имено, Реал Мадрид со мистериозна објава ја објави големата вест која ќе ја објави во петок, а навивачите, како што се лековерни, се надеваат дека доаѓа Килијан Мбапе.

На нивно разочарување, тоа нема да се случи. Според медиумите блиски до клубот, Реал Мадрид во петок ќе објави дека постигнал соработка со американскиот технолошки гигант Hp, кој ќе стане еден од главните спонзори на клубот.

Fly Emirates останува на предната страна, додека логото на Hp ќе стои на ракавите на дресот на „Кралскиот Клуб“. Реал Мадрид годишно заработува 120 милиони евра од Adidas, главниот снабдувач на опрема, а соработката со Fly Emirates им носи 70 милиони.

Иако навивачите на Реал Мадрид ќе бидат разочарани, тие можеби не пропуштија целосно. Бидејќи новиот вносен спонзорски договор можеби е само првиот чекор кон потпишувањето на прекрасниот Французин…