ВИДЕО | “СПОРТ, А НЕ НАСИЛСТВО!“ – фудбалски клуб од Србија со трогателна порака до семејствата на жртвите од масакарот во Белград

0

Фудбалскиот клуб Бродарац од Србија упати силна порака за поддршка на семејствата на трагично повредените деца во масакарот од основното училиште во Белград.

На теренот на овој белградски клуб, познат по одличната работа со помладите категории, фудбалерите се наредиле во ред за да формираат големо срце во центарот на теренот.

На видеото објавено на клупскиот профил на социјалната мрежа Инстаграм стои и пораката: „Спорт, а не насилство“, а заедно со неа се испратени и следните зборови.

Сите членови на нашиот клуб упатуваат порака до децата да спортуваат и да се сочувствуваат со несреќата што не зафати сите“, се наведува во соопштението на Бродарц.

ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ!