ВИДЕО | ТАТКО ЈА ФРЛИ ЌЕРКАТА ВО МОРЕ ЗА ДА НАУЧИ ДА ПЛИВА: Но тогаш се случи НАЈГОЛЕМИОТ ХОРОР што еден родител може да го замисли

Сите што „налетаа“ на ова видео на интернет веднаш се замрзнаа. Таткото ја фрли ќерката во море со популарните „мускули“ за капење, но се тргна наопаку

Видео кое кружи на интернет под наслов „ Татко на годината “ покажува страшна снимка од татко како ја фрла својата ќерка, која има само мускули на рацете, во морето . Но, ситуацијата завршува ужасно бидејќи на видеото гледаме како детето исчезнува под водата додека на површината на морето остануваат само мускули.

Нема родител кој не се згрозил на ова видео. Иако многумина тврдат дека овој спартански начин на воспитување и учење пливање бил застапен во претходните години, многумина се шокирани од ваквото ризично однесување на еден татко.

Требаше да знае дека мускулите се премногу широки за малите раце на девојчето и дека се лизнале во контакт со водата.

„Многу се изнервирав. Не се сите за деца“, „Мора да има многу деца“, „Ова го може само татко” „Будала на годината“, „Овој човек треба да оди во затвор“, беа само дел од револтираните коментари под видеото.

А еден беше особено суров затоа што го оправдуваше таквиот чин на татко кој многумина го карактеризираа како несвесен и неодговорен.

„Господин. Така треба. Децата денес се многу меки“, гласи контроверзниот коментар, пренесува Жена.