(ВИДЕО) Тежок судар на две Ферари: Се запали еден автомобил, двајцата возачи повредени

0

Двајца возачи се повредени кога нивните Ферари удриле во ограда во Осимо, во близина на италијанскиот град Анкона. На видеото од несреќата се гледа како околу нив летаат остатоци и на еден од нив избувнува пожар. Полицијата се сомнева дека причина за несреќата била преголемата брзина со која влегле во кривината

Сериозен судир на две Ферари се случи во саботата попладне во градот Осимо во близина на градот Анкона во Италија. Според пишувањата на италијанските медиуми, возачите изгубиле контрола над возилата и удриле во ѕид, по што еден се запалил. Според полицискиот извештај, причина за несреќата би можела да биде непрописната брзина, но полицијата се уште работи на увид. На снимката од несреќата се гледа црвено Ферари како излетува од патот и го следи сино кое поминало во воздухот пред да удри во ограда и да се запали. Очевидци на несреќата веднаш ја известиле полицијата за инцидентот, а брзата помош во болница ги пренела двајцата повредени возачи. Според информациите од болницата, нивните животи не се во животна опасност.

На местото на несреќата пристигнале пожарникари од Осим и електраната во Анкона за да го изгаснат пламенот што го зафатил синиот автомобил. Според извештаите на италијанските служби, возачите се туристи од Белгија и Холандија кои биле на одмор со пријателите во регионот Марке.