Вознемирувачка снимка: Полицијата во Мемфис до смрт претепа младо момче (ВИДЕО)

0

Петмина поранешни полицајци во Мемфис се обвинети за убиството на Тајр Николс (29-годишниот Тајр Николс), кој беше претепан до смрт на 7 јануари за време на рутински прекин на сообраќајот.

Николс почина од повредите во болница три дена подоцна. Полицајците се суспендирани од должност, а полицијата објави видео од нивниот однос кон младиот човек. Снимката е вознемирувачка.

Во едно видео, полицајците го удираат Николс повеќе пати без очигледна причина додека тој повторува дека не направил ништо.

– По ѓаволите, ништо не направив – вика Николс, додека полицајците му викале да легне на земја.

– Ку*ко, стави ги рацете на грб пред јас… Ќе ти скршам од ќотек!!!“ – вика еден од полицајците.

На видеото се гледа и како полицајците го прскаат со солзавец. Потоа му врзале лисици и брутално го претепале и со раце и со нозе.

Подоцна го удриле и со нешто што личи на палка.

Според американските медиуми, сето тоа се случило недалеку од неговата куќа.