ВОЈНАТА НА ПОРАНЕШНИТЕ СОПРУЖНИЦИ – Анџелина Џоли: Добила документи од истрагата на ФБИ против Бред Пит?

Холивудската дива го побарала извештајот за да добие „правна заштита“ од поранешниот сопруг, пишува „Дејли мејл“.

Анџелина Џоли (Анџелина Џоли, 47) наводно добила куп документи од ФБИ од истрагата за наводниот инцидент во авионот меѓу неа и Бред Пит (Бред Пит, 59).

Според британскиот таблоид, извештајот за кавгата, која наводно довела до еден од најпознатите холивудски разводи, е на повеќе од 100 страници. Џоли го добила по судската постапка претходно овој месец. Останатите документи се очекува да ги добие на крајот на јануари.

Поранешните сопружници се уште не успеале да се договорат за старателството на нивните шест деца.

Анџелина поднесе противтужба против Бред во која упати сериозни обвинувања против нејзиниот поранешен сопруг. Таа детално го опиша она што го опиша како злоупотреба во приватен авион во 2016 година.

Портпаролот на Пит изјави за Си-Ен-Ен дека наводите се „целосно лажни и дека Анџелина користи лаги за да ги сврти децата и јавноста против нејзиниот татко“.