„Во ред е Душко да ме изневерува“ Карлеуша го шокираше Балканот со новата изјава, а потоа призна: И јас… (фото)

Јелена Карлеуша никогаш не сакала јавно да зборува за неверство во бракот .

Таа во една српска емисија за првпат отворено проговори за неверството во бракот. На изненадување на многумина, таа се согласи со изјавата дека заради хармоничен однос се дозволени сите средства.

Јелена Карлеуша

– Моментот кога повеќе не го сакаш и не го чувствуваш истото кон партнерот, зарем не е понормално да бараш некој момент на задоволство што би можел да го спаси тој брак. Се бара друг партнер кој ќе го спаси бракот. Бракот може да опстане дури и кога луѓето свесно бараат некаква забава, некако да се исполнат и да си дозволат да уживаат.

На оваа по малку двосмислена изјава на пејачката следеше и прашањето на новинарот дали ќе биде подготвена да му прости на сопругот за изневерувањето.

Сепак, никој не го очекуваше одговорот на Јелена:

– Сè додека не дознаам од сигурни извори и не видам со свои очи, тоа е сосема во ред. Проблемот е кога ќе дознаеш, кога некој ќе падне ефтино, тогаш тоа е голем проблем – истакна дивата, на што новинарот ја потсети на слично искуство што го имала пред неколку години.

– Па јас немав такво искуство, имав една грешка на интернет, која сигурен сум дека нема да се повтори, но не е измама. Треба само да ги изберете оние мажи кои не се блиску до вас за да можат да се пофалат утре. И жал ми е што можам да ви кажам дека има и такви мажи, кои се кријат затоа што имаат свои причини – рекла Карлеуша и со оваа последна изјава ги запрепасти сите.

Сите се прашуваат што всушност сакала да каже Јелена на крајот, а се верува дека дури сега на многумина им стана нејасно како стојат работите во нејзиниот и бракот на Душко.