ГОЛ СТОМАК И БЕЗ ГРАДНИК: Србинка доминираше на Оскарите! Природна од глава до пети во СКРОМЕН ФУСТАН ги засени сите

0

Синоќа во театарот Долби во Лос Анџелес традиционално се одржа 95-тото доделување на Оскарите , а на тепихот во боја на шампањ прошета познатата Србинка Нина Сеничар, која на свеченоста се појави со својот сопруг Џеј Елис.

„Сите во исто време“ освои најмногу награди , вклучувајќи ја и златната статуа за најдобра женска улога, која и припадна на Мишел Јео, 60-годишна актерка со многу интересна животна приказна.

Нина Сеничар

Како и секоја година, ѕвездите се потрудија да остават впечаток, некој позитивен, некој негативен, а по свечената церемонија, како и секоја година, се одржа забава на „Венити фер“. Меѓу многуте познати гости, на гала настанот се појави и Нина Сеничар во придружба на нејзиниот сопруг Џеј Елис .

Познатата манекенка, водителка и неодамна актерка се одлучи за повеќе од храбра креација. Зелениот фустан со шлицови на предната страна ги откри совршените стомачни мускули на убавата Новосаѓанка, а богами и нејзините цврсти гради, бидејќи таа не носеше градник.

Како и обично, таа малку ја виткаше косата и ја пушти на рамената, шминката и накитот беа суптилни, истакнувајќи ја природната убавина на Нина. Нејзиниот сопруг, актерот Џеј Елис, со кој има ќерка, се одлучи за малку помалку конзервативен модел на костум со патент.