Го преболе Пике: Шакира повторно „улови“ големо име од спортот

Атрактивната пејачка Шакира се раздели од поранешниот фудбалер на Барселона, Жерар Пике, а сега продолжуваат шпекулациите дека е во љубовна врска со возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон.

Седумкратниот светски шампион во Ф1 го освоил срцето на популарната пејачка, а таа денеска пристигнала во Лондон за да го гледа неговиот настап на трката за Големата награда на Велика Британија.