Го шокираше светот со својот изглед! Познат продуцент СЕ ПРЕНАПУМПА СО БОТОКС – едвај се насмевнува и движи (Фото)

Сајмон Кауел (63) поради ботоксот се направи непрепознатлив…

Дека Холивуд поставува нереални стандарди за убавина им е јасно дури и на птиците на гранка, а не ретко некои  познати мажи се најдоа на списоците на оние кои претераат со филери и „разубавување“.

Продуцентот Сајмон Кауел (63) неодамна беше забележан во Лондон со својата партнерка Лорен Силверман, а тешко може да се каже дека е истиот човек од пред неколку години кој седна во жирито на добро познатиот натпревар за таленти „Икс фактор“. .

Со години користел ботокс, филери и фејслифтинг и како резултат на тоа завршил со „вкочането лице“.

На интернет се појавија фотографии од „дотераниот“ и непрепознатлив продуцент , а со брзина на светлината се проширија на социјалните мрежи. Нивните корисници воопшто не беа благи, и го кажаа своето мислење за прашањето на естетската хирургија.

„Сите тие пари и тој изгледа вака“, „Монструм“, „Нешто не е во ред со овие познати личности кои имаат толку многу работа за да изгледаат како вонземјани“ , беа само дел од коментарите.