Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување (ВИДЕО)

Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојката се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути.

На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во теретана во Калифорнија во која на девојка и се заглави косата во машина за вежбање. Персоналот се собра околу неа за да и помогне да ја извади косата од уредот, како и бројните посетители кои ја следеле спасувачката операција.

Отстранувањето на дел од косата траела десет минути, а дел од спасувачката акција можете да ја погледнете во видеото кое го пренесуваме во продолжение.