Два милиони прегледи: Се обиделе да го снимат запросувањето, но мачката им ги уништила плановите

Тиктокерката @laila__95 објави вирално видео од моментот кога нејзиното момче ја запроси. Камерата била поставена во нивна близина за да го сними тој важен момент, но мачката Локи имала други планови.

Мачката влезе во кадарот и љубопитно ја набљудуваше камерата, а снимката стана хит на социјалните мрежи и собра повеќе од два милиони прегледи и речиси 400 илјади лајкови. 

@laila__95

When you’re trying to capture the moment but the cat has other plans. 😂😹#catsoftiktok #funnyvideos #cat #proposal #fyp #mischief #catmom #catdad #loki

♬ Sneaky Friends – Eitan Epstein Music

Кога се обидувате да го доловите моментот, а мачката има други планови“, напиша тиктокерката со видеото кое насмеа многумина. 

„Токму вака сакам да изгледа моето видео за предлог“, напиша друг TikToker, додека трет додаде: „На крајот на краиштата, тоа е негов момент“.

„Умирам од смеење“, „Најдоброто видео за запросување досега“ и „Всушност е совршено, сите членови на семејството се во кадар“, се само дел од коментарите.