Десет фудбалери на списокот на трансфер цели на Баерн

 Германскиот новинарот Кристијан Фалк објави листа на трансфер цели на Баерн за летниот преоден рок.

Според инсајдерски информации на Фалк, Баерн размислува за четворица играчи за одбранбената линија: Ким Мин Џе од Наполи, Пау Торес (Виљареал), Мики ван де Вен (Волфсбург) и Кајл Вокер (Манчестер сити).

За позицијата среден ред, тимот од Минхен избира помеѓу Пјер-Емил Хејбјерг (Тотенхем) и Каи Хаверц (Челзи).

На листата на желби на Баерн се и напаѓачите: Рандал Коло Муани (Ајнтрахт Франкфурт), Душан Влаховиќ (Јувентус), Хари Кејн (Тотенхем) и Виктор Осимен (Наполи).

На крајот од сезоната 2022/23, Баерн стана шампион на Германија, освојувајќи ја 11 титула во низа.