Додека другите се разведуваат, тие ја зајакнуваат својата љубов: Познатиот пејач и неговата сопруга ги обновија заветите по 10 години брак (ФОТО)

0

Додека другите познати парови се разведуваат, а под други мислиме на Џо Џонас и Софи Тарнер и Софија Вергара и Џо Манганиело, нивната љубов продолжува. Криси Тајген и Џон Леџенд вчера ги обновија свадбените завети 10 години по нивната венчавка – на истото место каде што се венчаа.

Така велат оние кои присуствуваа на свечениот настан во Вила Пицо крај езерото Комо во Италија.

„Стигнаа со брод… Беше неверојатно да се видат толку среќни заедно. Џон Леџенд и Криси Тајген излегоа на балконот и ги поздравија сите гости, тој подоцна одржа краток говор. Танцува, имаше бар на брегот на езерото и многу луѓе го сакаа тоа. Тоа беше многу елегантен, многу елегантен настан“, сподели извор од настанот додавајќи дека насекаде имало толку многу цвеќиња.

На романтичната манифестација беа и постарите деца на Криси Тајген и Џон Леџенд – славниот пар има четири деца, двете малечки ќе треба да почекаат уште неколку години пред да се појават со родителите во јавност.

Романтично беше вчера кога славниот пар ги обнови брачните завети, а романтична беше и самата венчавка која беше организирана три години по свршувачката.

Џон Леџенд, кој во 2013 година го отпеа хитот „All of me“, кој е омилена песна на многу парови, ја запозна својата сопруга на снимањето на неговиот спот „Stereo“. Криси Тајген се појави во екранизираната верзија на споменатата ултимативна химна на љубовта, а во Италија облече проѕирен црн фустан.